Fototapeta w pokoju dzieci

Kiedy dzieci zyskują własną przestrzeń warto pozwolić im zdecydować jak chcą mieć ją urządzoną. Warto oczywiście kierować dziecięcym gustem, podpowiadać i pokazywać na czym polega projektowanie wnętrz. To może być świetna zabawa jak również nauka. Samodzielnie wybrana fototapeta do pokoju to świetny wstęp. Dziecko zapewne poczuje się dumne z siebie, iż mogło samo wybrać, zdecydować, kupić fototapetę. Na którą będzie patrzyło rankiem, wieczorem oraz w ciągu dnia.

Pamiętaj o przestrzeni

Dzieci często mają zmienne gusta. Ich pomysły zmieniają się błyskawicznie, co za tym idzie dorośli muszą ingerować w wybory fototapety. By nie przytłaczała pokoju, nie była zbyt pretensjonalna i dziecinna. Często dzieci podejmują decyzje pod wpływem chwili. Tymczasem na fototapetę trzeba będzie patrzeć nie tydzień ani dwa, ale znacznie dłużej. Warto by wciąż się im podobała. Oczywiście uszanować należy wybór Super Mario czy Spider-manna jako bohatera który towarzyszy dziecku w codziennych czynnościach. Zabawie w jego własnym pokoju.

Mała przestrzeń

Dzieci zwykle lokalizowane są w małych pokoikach, często na poddaszu. Przestrzenie te trudno urządzić modnie i wygodnie, zwłaszcza iż akcesoria dziecięce zajmują sporo miejsca. Stąd też wnętrza te najlepiej prezentowałyby się w gładkich pastelowych kolorach. Niestety dzieciom nie wpadają one w gust. Maluchy uwielbiają wzorki, kolorki, jak również chętnie upiększają własnoręcznie ściany, nie tylko je palcując ale i kolorując. Fototapeta pod tym względem jest świetnym rozwiązaniem tuszującym artystyczne dokonania dzieci. To też alternatywa dla farby tablicowej pozwalającej dziecku wyżyć się artystycznie na ścianach własnego pokoju. Bardzo często fototapeta umieszczana jest tuż nad lub za łóżkiem. To rozwiązanie praktycznie z powodu zabrudzeń do jakich dochodzi nieopodal łózka. Tapety flizelinowe można łatwo umyć. Są miłe w dotyku i dobrze się prezentują jako tło dla przestrzeni sypialnej.

Projekt pokoju

Zanim zaczniemy wybierać fototapetę, projektowanie wnętrz należy zacząć od tego czy w ogóle fototapeta będzie dobrym rozwiązaniem w danej przestrzeni. Aby ją wyeksponować i była widoczna potrzebna jest pewna przestrzeń ściany. Gdy na wszystkich ścianach mamy coś ustawione, do tego pokój posiada skosy może nie być łatwo wkomponować fototapetę. Pokoje dziecięce to wyzwanie dla projektantów. Powinny być kolorowe, ale i przestronne, a zarazem królestwo dzieci to królestwo drobiazgów, różnorakich, nieforemnych zabawek. Fototapety zwykle polecane są do pokoi dzieci starszych, gdzie zabawek ubywa. A pojawiają się książki, biurko itp. Projektowanie wnętrz dziecięcych ma swój urok, bowiem wnętrza te są wyraziste i oddają charakter zamiłowań i pasji maluchów.

Masz już pięknie urządzony pokój dziecka zobacz również jak urządzić pokój dla całej rodziny: Pokój dzienny to centrum i wizytówka każdego domu…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © 2019 CzasNaSzpilki
Projekt i wykonanie: WHITEGHOST