Jak transportować rośliny podczas przeprowadzki?

Podczas przeprowadzki często boimy się, że nasze pieczołowicie pielęgnowane rośliny mogą jej nie znieść. Strata, jaką wówczas ponosimy, jest bardziej stratą emocjonalną, niż finansową, mimo to powinniśmy wcześniej pomyśleć jak jej uniknąć. W tym celu musimy pomyśleć o bezpiecznym przetransportowaniu roślin, tak by nie doszło do ich uszkodzenia.

Rośliny muszą swobodnie oddychać

Rośliny najlepiej przewozić w dużych, solidnych kartonach z otworami. Powinno się umieścić w nich rośliny przynajmniej na dzień przed transportem. Wolne przestrzenie między roślinami staramy się wypełnić starymi gazetami lub innym wypełniaczem, który zabezpieczy je przed przemieszczaniem się. Pudełka nie należy zaklejać, aby rośliny mogły swobodnie oddychać.

Pudełko oznaczamy strzałkami góra i dół

W dzień przeprowadzki powinniśmy delikatnie opatulić liście roślin miękkim papierem, by zatrzymać wilgoć, zaś pudełko zamknąć na chwilę przed transportem. Jeżeli korzystamy z usług firmy przewozowej, wówczas pudełko powinno zostać opisane oraz oznaczone strzałkami góra i dół. Jeżeli przewozimy rośliny własnym samochodem, to nie musimy opisywać kartonu. W tym wypadku umieszczamy rośliny w kartonie, na tylnej kanapie samochodu lub ewentualnie w bagażniku. Ważne by pudełko nie było niczym przygniecione.

Zaraz po dojeździe na miejsce przeprowadzki trzeba rozpakować pudło z roślinami, wyjmując je delikatnie z opakowania. Powinniśmy postawić rośliny z dala od parapetów, by mogły zaadoptować się w nowym miejscu i nie doznały szoku termicznego.

Odpowiednio potraktowane podczas przeprowadzki rośliny, powinny dojechać na miejsce bez uszczerbku i jeszcze długo cieszyć nasze oczy w nowym miejscu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © 2019 CzasNaSzpilki
Projekt i wykonanie: WHITEGHOST