Muzeum Powstania Warszawskiego – Zobaczyć powstanie

Jak po latach zobaczyć powstanie warszawskie na nowo? Filmy, nawet te oglądane w kinie nie oddają prawdy o powstaniu tak, jak ekspozycja Muzeum Powstania Warszawskiego. Ten obiekt po starej elektrowni został tak wyśmienicie zaaranżowany, iż pozwala doświadczyć życia powstańca. Ciemne korytarze, wąskie kanały pomagają uzmysłowić sobie horror tamtych dni.

Muzeum Powstania Warszawskiego pozwala wczuć się w rolę powstańca

Poprzez nowoczesne techniki wizualizacyjne muzeum pokazuje kulisy walk oraz życia powstańców w opanowanej wojną Warszawie. Ogrom zniszczeń, okrucieństwo zbrodni, bezsilność wobec wroga i determinacja powstańców z domieszką niesamowitej odwagi, męstwa i patriotyzmu tworzą niesamowity efekt edukacyjny. Oglądający ekspozycję mogą wczuć się w rolę powstańca, identyfikować z odczuciami, wrażeniami nieporównywalnymi z żadnymi innymi.

Nic nie jest w stanie wywołać takich wrażeń jak ta właśnie wystawa. Zgromadzono w niej ponad trzy tysiące rzeczywistych eksponatów. To ważne miejsce na mapie Warszawy nie tylko dla mieszkańców stolicy i potomków powstańców, ale dla każdego Polaka. Muzeum to przypomina, edukuje i zachowuje pamięć tych wydarzeń z 1944 roku, o których nie wolno nam zapomnieć, wymazać z kart historii i pominąć.

Fajny tekst o Muzeum Powstania Warszawskiego opublikował portal Tematowisko całość przeczytasz tutaj: https://www.tematowisko.pl/muzeum-powstania-warszawskiego

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © 2019 CzasNaSzpilki
Projekt i wykonanie: WHITEGHOST