Wyprawa na trekking w Alpach

Wyprawa na trekking w Alpach powinna przede wszystkim być bardzo starannie przygotowana od samego początku. Chodzi tutaj głównie o to, iż są to wyprawy stosunkowo wymagające. Głównie pod względem skompletowania niezbędnego wyposażenia. Niemniej jednak trzeba także pamiętać o konieczności przygotowania się pod względem kondycji i siły fizycznej. W Alpach nie ma łatwych tras i należy o tym pamiętać. Nawet najprostsze pozornie trasy będą stawiać przed nami stosunkowo sporo wymagań. Warto więc pamiętać, o tym, iż trekking w Alpach jest wymagający, i wybierając się na tego typu wyprawy, zacząć zawsze od odpowiednio solidnych przygotowań.

Przygotowanie fizyczne na trekking w Alpach

W pierwszej kolejności należy tutaj bezwzględnie zwrócić uwagę na nasze przygotowanie fizyczne. Będzie ono wymagane niezależnie od poziomu trudności tras jakie wybierzemy. Każda tras będzie tutaj nieść za sobą odpowiednie wymagania w tym zakresie. W końcu musimy pamiętać, iż trekking w Alpach nawet na najmniejszych poziomach trudności będzie stosunkowo sporym wyzwaniem dla każdego z nas. Musimy więc zadbać o swoją kondycję, wytrzymałość i siłę fizyczną. Aby to osiągnąć, należy regularnie przez cały rok pamiętać o wizytach na pływalni oraz siłowni. Nie musimy tutaj co prawda tak samo jak kulturyści, wizytować siłowni 3-4 razy w tygodniu. Jedna wizyta tygodniowo powinna nam wystarczyć. Przy odpowiednio dopasowanym programie treningowym, powinniśmy bez trudu regularnie poprawiać poziom siły fizycznej. Warto tutaj stosunkowo dużo uwagi poświęcić na siłę swoich nóg, bowiem to one będą w największym zakresie narażone na wysiłek podczas trekkingu w Alpach.

Wyposażenie niezbędne na trekking w Alpach

Niezależnie od poziomu trudności naszej wyprawy na trekking w Alpach, koniecznością będzie posiadanie odpowiedniego wyposażenia. Tutaj przede wszystkim, kluczową kwestią będzie odzież trekkingowa, gwarantująca odpowiedni poziom zabezpieczenia termicznego. Musimy pamiętać, iż wybieramy się na trekking w Alpach, a co za tym idzie, trzeba będzie odpowiednio się zabezpieczyć na różne okoliczności. W górach, a w szczególności w Alpach, może stosunkowo szybko dojść do nagłego załamania pogody. W takich okolicznościach konieczne będzie posiadanie odpowiedniej odzieży zapewniającej komfort termiczny w takich, pogorszonych warunkach. Musimy więc posiadać nie tylko podstawową odzież, ale także zapasowe elementy odzieży na trudniejsze warunki pogodowe. Do tego odpowiednie obuwie górskie, gwarantujące komfort, wygodę i bezpieczeństwo podczas wielogodzinnego marszu górskimi szlakami. Warto pamiętać także o tym, aby buty te były wyposażone w membranę wodoodporną, zapewniającą zabezpieczenie obuwia przed przemoczeniem. Oczywiście musimy pamiętać o odpowiednio pojemnym plecaku, własnej apteczce pierwszej pomocy, oraz o elementach zabezpieczenia przed promieniowaniem UV.

Wybierając się na zorganizowany przez biuro podróży trekkingi w Alpach, będziemy jednak mogli liczyć na spis niezbędnych do zabrania elementów ekwipunku. Jest to znacznym ułatwieniem, bowiem gwarantuje nam, iż zabierzemy ze sobą wszystko co niezbędne.

Tagi: ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © 2019 CzasNaSzpilki
Projekt i wykonanie: WHITEGHOST