Na czym polega zabieg przedłużania włosów

Zapuszczanie włosów to proces monotonny, długotrwały i nudny. Bo tak naprawdę niewiele możemy zrobić, aby poprawić przyrost włosów lub przyspieszyć go. Możemy oczywiście stosować suplementy witaminowe i różne wcierki we włosy. Jednak nie sprawią one, że nagle nasze włosy z długości do ramion staną się długimi, gęstymi puklami za łopatki.

Naturalnie nasze włosy mają tendencję do przyrostu około 1 centymetra miesięcznie. To bardzo mało, biorąc pod uwagę roczny przyrost. Aby osiągnąć wymarzoną długość do połowy pleców trzeba zapuszczać włosy latami…

Co więcej – nie obędzie się bez okresowego podcinania końcówek w trakcie zapuszczania, ponieważ końcówki mają tendencje do niszczenia się i łamliwości. Można jednak przeskoczyć nieco ten długi proces decydując się na zabieg przedłużania włosów.

Decydując się na zabieg przedłużania włosów

Wiele osób wykonuje ten zabieg na przykład po to, by dodać sobie długości w trakcie zapuszczania. W czasie gdy nasze własne włosy będą rosły, doczepki będą skutecznie maskować tych brakujących kilkanaście centymetrów, i tak do czasu aż nasze własne włosy urosną na pożądaną długość.

Przedłużanie włosów to dość kosztowny, ale według wielu kobiet opłacalny zabieg fryzjerski. Ma on na celu przede wszystkim zagęszczenie naturalnej czupryny i wydłużenie własnych włosów o kilka-kilkanaście centymetrów. Zwykle nie stosuje się większego kontrastu między włosami naturalnymi a przedłużanymi, by nie było widać znaczącej różnicy. Trudno sobie wyobrazić osobę obciętą na krótko z doczepionymi sztucznymi pasmami – wyglądałoby to nieestetycznie i nierówno. Nawet pomimo wykorzystania metod, które dają jak najmniej widoczne miejsca łączenia.

Na czym polega przedłużanie włosów

Zabieg przedłużania włosów polega na tym, by do włosów naturalnych „dokleić” różnymi metodami sztuczne pasma tuż przy nasadzie włosów. Dzięki temu fryzura stanie się fizycznie gęstsza, a także dłuższa, ponieważ doczepki zwykle wykonuje się nieco dłuższe od prawdziwych włosów.

Przedłużanie jest bardzo dobrą metodą w przypadku osób, które mają naturalnie bardzo rzadkie włosy, które nie rosną zbyt dobrze. Dzięki zagęszczeniu nawet niewielką gramaturą włosów można uzyskać optycznie gęstszą fryzurę, która na przykład zamaskuje nieco zbyt wydatne kości policzkowe lub złagodzi duży nos.

To również metoda dobra dla osób niecierpliwych, które wymarzyły sobie dłuższe i gęstsze włosy i nie chcą czekać, aż te urosną do pożądanej długości. Zabieg przedłużania jest więc przede wszystkim zagęszczeniem fryzury, a dopiero w drugiej kolejności przedłużeniem, choć istnieje też możliwość wykonania samego przedłużenia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © 2019 CzasNaSzpilki
Projekt i wykonanie: WHITEGHOST